Para Transferleri

Mefete Nedir?

Mefete kısa süre önce kurulan yerli bir online para cüzdanıdır.Bu cüzdana para yükleyebilir ve arkadaşlarınıza para transferi yapabilirsiniz.İnternetin gelişmesi ile ortaya çıkan yeni para transfer yöntemleri beraberinde online cüzdan şirketlerininde kurulmasını sağladı.Daha öncesinde bankasız para transferi konusunda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de lider olan paypal’ın Türkiye’den çekilmesi ile ortaya papara ve mefete gibi birçok firma ortaya çıktı.

Bankasız para transferi olarak ülkemizde en çok kullanılan firma şuan için papara olsa da rakiplerinin sayısı oldukça fazla.Kullanım olarak oldukça basit ve hızlı olmasına rağmen işlem limitlerinin aşılması durumunda ciddi miktarlarda kesinti yapması nedeniyle birçok kişi yeni firmaları aramaktadır.Bu firmalardan biri olan Mefete size daha düşük işlem limitleri ve hızlı kullanımı sayesinde yeni bir hizmet sağlayıcısı olabilir.Peki mefete nedir ve nasıl para yatırılır birlikte inceleyelim.

Mefete Nedir?

Yerli bankasız para transfer uygulamalarından biri olan Mefete Erpa Ödeme Hizmetleri adında bir firma tarafından kurulmuştur. Birçok kişi tarafından sorulan mefete nedir sorusuna en kısa yanıt olarak online web cüzdanı yanıtını verebiliriiz.Henüz yeni olsa da mobil uygulamaları şuana kadar yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiştir.Papara’dan sonra en çok kullanılan online ödeme araçlarından biri olan Mefete kullanıcılarına düşük işlem ücretleri ile hızlı para gönderip çekmelerine imkan sağlamaktadır.Bu uygulama şuan websitesinde kullanılmasa da android ve ios uygulama mağazalarından indirilerek kullanılabilmektedir.

Mefete Güvenilirmi?

Henüz yeni bir uygulama olduğu için Mefete’nin güvenirliliği birçok kişi tarafından sorgulanmaktadır.Hergün milyonlarca para transferinin gerçekleştirildiği bu uygulamaya para yatırırken ne kadar güveli olduğunu bilmek tabi her kullanıcının bilmek isteyeceği bir sorudur.Web sayfasında paylaştıkları bilgiye göre Mefete Merkez Bankası lisanslı bir uygulamadır yani güvenirliliği Merkez Bankası tarafından tescil edilmiştir.Genel müdürlüğünü Ankara/Çankaya’da bulunduran uygulama müşterilerine profesyonel hizmet verebilmek için kendini sürekli olarak geliştirmektedir.

Mefete Müşteri Hizmetleri Numarası

Alanında uzman çağrı merkezi uzmanları tarafından tüm sorunlarınıza mefete müşteri hizmetleri telefon numarası aracılığı ile ulaşabilirsiniz.Operatöre ulaşabilmek için hemen cep telefonunuzdan 0 (850) 241 11 75 numarasını arayarak direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.Bu hattı aradığınızda görüşme süreniz eğer faturalı müşteri iseniz dakikalarınızdan değilseniz ödeyeceğiniz işlem ücreti tarifenize göre farklılık göstermektedir.

Mefete İşlem Ücretleri

Para transferi yaparken ödeyeceğiniz işlem ücretleri değişiklik gösterebilmektedir.Firma tarafından yapılan duyuruya göre pandemi süresince kullanıcıların yapacağı tüm para çekme ve gönderme işlemlerinde sadece 1 TL transfer ücreti alınmaktadır.Yani birisine para gönderirkende, banka hesabınıza para çekerkende sadece 1 TL işlem ücreti ödeyeceksiniz.Pandemi süresi geçtikten sonra ödeyeceğiniz mefete işlem ücretleri yeniden firma tarafından duyurulacaktır.

Bu işlem ücretleri hafta içi, hafta sonu veya mesai saatleri dışında da aynı olarak belirlenmiştir.Yani Mefete hesabınıza EFT yapmak istesenizde havale yapmak istesenizde hangi saatte olursa olsun ödeyeceğiniz mefete transfer ücreti hep 1 TL olacaktır.Bunun üstünde ekstra bir ücrete dahil olmayacaksınız.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. MUSTERİ HİZMETLERİ YOK GALİBA SAAT 04.30 DAN İTİBAREN BAGLANMAYA CALIŞIYORUM ….BENCE BU İŞİ YAPMAYINIZ YAPAMIYORSUNUZ MALESEF 7/24 HİZMET YOK ANLADIGIM …

    1. Merhaba Özgür bey

      Gece 12 den sonra mefete müşteri hizmetlerine bağlanmak hat yoğunluğundan dolayı zor olabiliyor.Sorunsuz bir iletişim için mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederiz.

  2. Para yolladık hesaba 45 dk dır geçmedi nedir bu abi şaka mısınız ya, müşteri hizmetlerini sadece 20 dk aramışım olayı sorgulamak için zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu